Subscribe a newsletter

News

2017 September 04

Produkciją sandėliuose valdyti padeda RFID technologija

news image

Automatinis identifikavimas – tai technologijos, dėl kurių įrenginiai automatiškai, be žmogaus įsikišimo, gali identifikuoti įvairius objektus ir perduoti informaciją apie juos į informacines sistemas toliau apdoroti. Viena tokių technologijų – radijo dažnių identifikavimas (RFID) arba objekto žymėjimo ir sekimo sistema, panaudojant radijo dažnio signalą. Šios technologijos tikslas – padidinti procesų efektyvumą, iki minimumo sumažinti nekorektiškų arba klaidingų duomenų įvedimo tikimybę ir, žinoma, optimizuoti procesus įmonėje atlaisvinant darbuotojus nuo mažą pridėtinę vertę kuriančių funkcijų.

Koncerno SBA valdomose gamybos įmonėse RFID technologijos naudojamos valdant pagamintos produkcijos sandėlius.

Šios technologijos į „Visagino liniją“ atėjo įdiegus „Equinox“ sandėlio valdymo sistemą VISION VMS. Sistemą diegėme tam, kad optimizuotume sandėlio darbo našumą bei produktyvumą, geriau išnaudotume sandėliavimo erdves, eliminuotume produkcijos pajamavimo į sandėlį arba jos pakrovimo klientui klaidas.

Visas gamybos procesas koncerno SBA įmonėse valdomas verslo valdymo sistema SAP. Pagaminus produkciją ir suformavus padėklą gamybos ciklas baigiasi. Prieš padėklams patenkant į produkcijos sandėlį, jos žymimos pasyviomis UHF RFID žymomis. Visoms pakuotėms, esančioms padėkle, identifikuoti pakanka vienos RFID žymos, klijuojamos ant padėklo. Paskui visa informacija perduodama į sandėlio valdymo sistemą „Vision“.

Padėklus sandėlyje pervežančiuose krautuvuose įmontuoti „Motorola“ RFID skaitytuvai. Jis nuskenuoja padėklus, sistema apdoroja gautą informaciją ir krautuvo terminale vairuotojui nurodomas maršrutas iki padėklo sandėliavimo vietos. Taip vyksta pagamintos produkcijos pajamavimo į sandėlį procedūra.

Prieš kraunant produkciją, kuri išvažiuoja pas klientą, pirmiausia suformuojama krovos užduotis. Informacija apie tai, kokie padėklai, iš kurios sandėliavimo vietos, pro kuriuos vartus turi būti kraunami į vilkiką, siunčiama į krautuvo terminalą ir vairuotojas gali efektyviai atlikti savo darbą. Vartuose įmontuoti RFID skaitytuvai skenuoja kraunamą produkciją, sutikrina su krovos užduotimi. Taip krovos klaidos iš esmės eliminuojamos.